Proč se ChatBot stal tak nepostradatelným pomocníkem podnikatelů?

Jak všichni víme, poslední období nám přineslo řadu změn. Jednou z hlavních bylo i to, že převážná část prodeje se přesunula z kamenných prodejen do virtuálních sfér. I lidé, kteří v uplynulém období odmítali nakupovat přes internet si sedli za počítač či mobil a začali nakupovat v online světě. Této situaci se museli přizpůsobit i prodávající podnikatelé a firmy.

V online prostoru lidé nakupují bez omezení, ať je den či noc, chtějí informace ve 21h večer, ve 2h ráno nebo v neděli a chtějí všechny informace hned!
Jenže… my, jako podnikatel prostě nemůžeme být k dispozici 24h denně. Pokud však chceme dnes uspět, musíme zajistit 24h přístup k informacím, řešením i odpovědím na dotazy. Je to velmi důležité právě proto, abychom mohli z lidí, kteří se jen dívají naši stránku, udělali kupující a platící zákazníky.
A právě zde nastupuje ta důležitá role chatbota.

Chatbot je softwarová aplikace používající umělou inteligenci, která pro vás pracuje sedm dní v týdnu, 24 hodin denně. Určitě jste se už někdy setkali ba dokonce se i s chatbotem povídali:) 

Víte však, proč je chatbot pro firmy tak nesmírně užitečný a dnes už i nepostradatelný nástroj?

 1. Šetří čas

Chatbot je nástroj pro úsporu času. A toho je v podnikání vždy nedostatek a hlavně stojí peníze! Chatbot dokonale zastoupí zákaznickou podporu, odpovídá na opakující se dotazy, předá kontakty a potřebné informace. A když nemá odpověď, jednoduše předá informaci na živou podporu, která dotaz vyřeší. Už žádné další odpovědi na stejné otázky! Chatbot vyřeší až 90% dotazů za vás.

 1. Kvalitní komunikace se zákazníky

Mnoho podnikatelů nabízí úžasné služby a produkty, ale bohužel jim komunikace s lidmi až tolik nejde, a tím přicházejí o zákazníky. Naopak chatbot, který má již předem „naprogramovaný“ styl komunikace, reaguje okamžitě a má stále dobrou náladu, nejí ani nespí. Jelikož jsou texty chatbota psány lidmi, kteří mají dar slova a znají psychologii prodeje, nemusíte se dále trápit nad tím, co právě říct a jaké slovo je to nejvhodnější.

 1. Spokojenost na obou stranách

Celá konverzace je vytvořena tak, aby obě strany byly spokojeny. Zákazník získá všechny potřebné informace a firma šetří čas. A teprve v případě, že se chatbot dostane do bodu, kdy nedokáže odpovědět na dotaz zákazníka, přichází na řadu lidská pomoc – pracovník či majitel. Obě strany tak šetří nejen svůj čas, ale zároveň se dokážou rychle a efektivně dostat do vytouženého cíle.

 1. Žádné negativní pocity

Pokud jde o náš vlastní produkt či službu, je velmi obtížné distancovat se od toho, a tedy i psaní je častokrát velmi emotivní. Pokud by tedy člověk měl určité výhrady nebo by řekl, že již nemá zájem o produkt, podnikatel se může cítit nesvůj, ba až nekomfortně. Popřípadě to v něm může vyvolat nedůvěru ke svému produktu. Chatbot ovšem nemá city, a tedy všechny negativní ale i pozitivní zprávy řeší bez emocí. A protože jsou všechny texty psány lidmi, tak i v případě negativní zprávy je konverzace vedena na velmi profesionální úrovni.

Chatbot dokáže interaktivní komunikací získat od klienta i zpětnou vazbu, což může zásadně pomoci při dalším zlepšování služeb i prodeje samotného.

V jakých oborech podnikání lze chatboty skvěle využít? Tak například:

 • E-shopy – dokáže výborně segmentovat a nabídnout zákazníkovi zboží přesně podle jeho představ. Odpovědi na nejčastější dotazy, informace k akcím, newslettery atd.
 • Realitní kanceláře – zjistí představu zákazníka, zobrazí konkrétní nabídku a také domluví schůzku
 • MLM/síťový marketing – dokáže získat kontakty, předat informace o příležitosti, poslat zájemce na webinář i domluvit schůzku. A, samozřejmě, také přímo prodávat!
 • Restaurace, kavárny – objednávkový a rezervační systém, po kterém jste vždy toužili. A také skvělé věrnostní programy a využití QR kódů
 • Kosmetické salóny, kadeřníci, fitness – perfektní objednávkový systém a slevové programy
 • Hotely, penziony a ubytování – rezervační systém, pravidelná komunikace a nabídka volných termínů již dříve ubytovaným, informace o okolí, heslo na wifi apod.
 • Kouč, mentor a online podnikatel – ideální nástroj pro vytvoření celé cesty zákazníka

V současné uspěchané době nám chatbot svou činností umožní přímo zázračně ušetřit čas i peníze, a také zvýšit konverze prodeje v online prostoru. Proto je dnes chatbot nepostradatelnou součástí úspěšného podnikání.

je Prodejní stratég a konzultant značek. Pomáhá podnikatelům a firmám zvyšovat počty zákazníků a generovat vyšší příjmy za kratší čas díky online marketingovým strategiím s využitím automatizace a konverzačních chatbotů. Je považován za jednoho z největších odborníků na tvorbu Chatbotů v ČR a SR, má oficiální status Messenger Marketing Expert od společnosti Manychat a je také označován jako Král chatbotů. Jeho motto: "Pracuji na tom, abyste Vy, mohli odpočívat.."
Komentáře
 1. Robertsuiny napsal:

  https://pillswithoutprescription.xyz/# ed meds online without prescription or membership

 2. RickygEn napsal:

  https://buytadalafil.icu/# tadalafil online no prescription

 3. Michaelsulse napsal:

  https://stromectolivermectin.pro/# minocycline 100mg over the counter

 4. LeroyHot napsal:

  https://buysildenafil.best/# sildenafil viagra

 5. Albertexist napsal:

  generic tadalafil india pharmacy online tadalafil

 6. RichardDag napsal:

  https://stromectolivermectin.pro/# ivermectin 9 mg tablet

 7. BrianINFUB napsal:

  buy prescription drugs without doctor prescription drugs

 8. Albertexist napsal:

  tadalafil compare prices purchase tadalafil online

 9. BrianINFUB napsal:

  tadalafil generic otc cheap tadalafil online

 10. Albertexist napsal:

  dog antibiotics without vet prescription best online canadian pharmacy

 11. Jasonslalo napsal:

  cheap canadian pharmacy online legal canadian pharmacy online

 12. MichaelVew napsal:

  online pharmacy prescription no prescription required pharmacy

 13. Söz konusu kadınlar olduğu zaman istediklerini öyle ya da böyle yapacakları yadsınamaz bir gerçektir Telefonda Boşalma Hatları https://bit.ly/3HJfS3I chat yapın.

 14. Jasonslalo napsal:

  canadian pharmacy discount coupon cheapest pharmacy to get prescriptions filled

 15. Yaşınız 18 den büyük olduğu taktirde her an 7/24 en ucuza üniversiteli kızların seks numaralarını alabilir tıkla ara özelliği ile onlara ulaşabilirsiniz Bayan Sex Hattı https://notepin.co/shared/fhzhdto chat yapın.